KONST / Litografier / Färglitografi 14942010
nr 1494 2010
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Motiv från Södermalm, Stockholm, "Tors fiske" på Mariatorget. Signerad, numrerad 265/290. Färglitografi, bildmått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Kondition: saknar glas
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 18:26:42
29/9 09:38:35
29/9 09:39:26
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist